ପ୍ରମୁଖ ଖବର

୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ଖୋଲିବ ଭିତର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ସକାଳ ୯.୫୧ରୁ ୧୨.୧୫ ରହିଛି ଶୁଭ ମୂହୁର୍ତ୍ତ
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଭିତର ଭଣ୍ଡାରରେ ଥିବା ଅଳଙ୍କାର ଆଦିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ
ଜାମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରରେ ଥମୁନି ଆତଙ୍କବାଦ, ଆର୍ମି ଅଫିସର ସମେତ ୪ ସହିଦ
ୟୁପି ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଆଶ୍ବସ୍ତି, ୨ ମାସ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରହିଲା ଡିଜିଟାଲ ଉପସ୍ଥାନ
ସମ୍ବଲପୁର ଚିଡ଼ିଆଖାନାକୁ ଆସିବେ ୪ ମହାବଳ ବାଘ
ଓଡିଶା ଆସିବେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜେପି ନଡ୍ଡା: ଆସନ୍ତା ୧୯ ଓ ୨୦ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିର ପରିବର୍ଦ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବେ
କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା ; ହାଉସ ସର୍ଜନ ଏବଂ ନର୍ସିଂ ଅଫିସର ମୁହାଁମୁହିଁ

ଖୋଲିଲା ଚୀନ୍‍-ପାକ୍‍ ସଂର୍ପକର ଆଉ ଏକ ଗୁମର

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୬୨୯ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚୋରା ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନର ଗରିବ ପରିବାରର ମହିଳା ମାନଙ୍କୁ ବିବାହ ଓ ଅର୍ଥ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଦଲାଲ ମାନେ ଚୀନକୁ ଚାଲାଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଆସୋସିଏଟ ପ୍ରେସକୁ ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନରୁ ୬୨୯ଜଣ ମହିଳା ଚୀନ୍‍କୁ କନ୍ୟା ଭାବେ ବିକି୍ର ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ନାବାଳିକା ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି । ୨୦୧୮ ଓ ୧୯ ଏପ୍ରିଲ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଯୁବତୀମାନଙ୍କୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଚୀନ୍‍ ଓ ପାକିସ୍ତାନୀ ଦଲାଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମିଳିତ ଭାବେ ଏହି ଚାଲାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛ। ବିବାହ ପାଇଁ ଚୀନର ବରପକ୍ଷଙ୍କ ଠାରୁ ୨୫,୦୦୦ରୁ ୬୫,୦୦୦ ଡଲାର ନିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ପାକିସ୍ତାନୀ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୫୦୦ ଡଲାର ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ଏହି ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପରେ ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତିରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଚୀନ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛିଯେ ଏହି ମହିଳାମାନଙ୍କ ଚାଲାଣ କରାଯିବା ନେଇ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଅବଗତ ନାହିଁ । ତଦନ୍ତରୁ ଜଣା ପଡିଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଉଛି ।

ଗତ ସେପ୍ଟମ୍ୱରରେ ପାକିସ୍ତାନର ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ୍‍ ଖାନ୍‍ଙ୍କୁ ନକଲି ଚୀନ ବିବାହ ମାମଲା ନେଇ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଏହି ରିପୋର୍ଟର ଏକ ନକଲ ଏବେ ଆସୋସିଏଟ୍‍ ପ୍ରେସ୍‍କୁ ମିଳିଥିବା ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରୁ ପ୍ରକାଶ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.