ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ରାଜ୍ୟସଭା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
ଭୁବନେଶ୍ବର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ବିରାଜ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ
୬୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ବିରାଜ ଦାସ
କଟକର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗରେ କନଷ୍ଟେବଲ ଗିରଫ
୪ ବର୍ଷ ଧରି ନାବାଳିକାକୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ କରି ବ୍ଲାକମେଲ୍ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ
ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
ସେରୋ ଟାଇପିଂ ପାଇଁ ପୁନେ ଗଲା ନମୁନା
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ମ୍ୟୁଜୟମ୍ କରନାହିଁ ବୋଲି ଅସନ୍ତୋଷ ଝାଡ଼ିଲେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ
ସବୁ ରାଡନୈତିକ ଦଳ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କଲେ ଜଗଦଗୁରୁ
ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲରେ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ
ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପଦାର୍ପଣ କରିଛି ଗୁଜରାଟ ଟିମ୍

ଦେଶରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୩ ଲକ୍ଷ ପାର

0

ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ । ଦିନକରେ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ଟପିଛି । ୮ ମାସର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ଗତ ମେ ମାସରେ ୩ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ଆସିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଆଜି ୩ ଲକ୍ଷ ୧୭ ହଜାର ୫୩୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଦେଶରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ରହିଛି ୧୬.୪୧ ପ୍ରତିଶତ । ସେହିପରି ସପ୍ତାହିକ ସଂକ୍ରମଣ ରହିଛି ୧୬. ୦୬ ପ୍ରତିଶତ ।ପୂର୍ବ ସପ୍ତାହ ତୁଳନାରେ ୨୭ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ମାମଲା ଆଜି ରହିଛି ।

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ଉପରେ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ସମୟରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁବାକୁ ୬୦ ଦିନ ଲାଗିଥିଲା ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହରରେ ୩୦ ଲକ୍ଷ ଦିନରେ ୩ ଲକ୍ଷ ଉପରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହା ସହ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୯୧ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪ ଲକ୍ଷ ୮୭ ହଜାର ୬୯୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଦେଶରେ ଏବେ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ରହିଛି ୧୯ ଲକ୍ଷ ୨୪
ହଜାର ୫୧ । ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୩ ହଜାର ୯୯୦ ଜଣ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଓମିକ୍ରନ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ୯ ହଜାର ୨୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ଓମିକ୍ରନ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ।ଗତକାଲି ତୁଳନାରେ ୩ ଦଶମିକ ୬୩ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଓମିକନ ମାମଲା ଆସିଛି । ତେବେ ଯେଉଁପରି ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି ଏହା ପିକ୍ ମୁହାଁ ହୋଇଛି । ଆଇଆଇଟି କାନପୁର ପ୍ରଫେସର ମନିନ୍ଦ୍ର ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜାନୁଆରୀ ୨୩ରେ ଦେଶରେ ପିକ ଛୁଇଁବ ସଂକ୍ରମଣ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲା ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.