ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି ବାତ୍ୟା ଜଓ୍ବାଦ
ପୁରୀରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ବେଳକୁ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବ
ଗତ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି
ଓଡ଼ିଶା ଉପରେ କମ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ, ଗଞ୍ଜାମ, ପୁରୀ, ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଅଧିକ
ସର୍ବାଧିକ ୯୫ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ବହିପାରେ
ଆସନ୍ତାକାଲି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଛୁଇଁପାରେ
ପାରାଦୀପରେ ୬୨ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା
ପୁରୀରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୨୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ରହିଛି ପବନର ଗତି
ପୁରୀ ଉପକୂଳରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ୪ ବନ୍ଦରରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଜାରି
ଜଓ୍ବାଦ ପ୍ରଭାବରେ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ୍, ସରକାର ବି ସତର୍କ

ରିୟଲିଟି ସୋରେ ‘ରସଗୋଲା କାହାର’?

0

ରସଗୋଲ କାହାର ? ଓଡିଶା ନା ବଙ୍ଗଳାର ଏହାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି । ତେବେ ରିୟଲିଟି ସୋରେ ରସଗୋଲ କାହାର ନେଇ ବି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଛି ? ଯାହାର ଜବାବ ରଖି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କଟକ ଝିଅ । ଯାହାର ଭିଡିଓ ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

ସାରେଗାମାପା ଅଡିସନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବଲିଉଡ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ ଓ ଅଭିନେତା ହିମେଶ ରେଶମିଆଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ମଜାଳିଆ ଅନ୍ଦାଜରେ ଗୋଟିଏ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ଯେ ‘ରସଗୋଲା କାହାର’? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆଲୋଚନା ଚାଲିଥିଲା । ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଏନେଇ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉ ର ରଖିଥିଲେ । ବେଙ୍ଗଲରୁ ଆସିଥିବା ପ୍ରତିଯୋଗୀ ରସଗୋଲା ତାଙ୍କର ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଏହାରି ଭିତରେ ଅଡିସନରେ ଭାଗନେଇଥିବା ଓଡିଆ ଝିଅ ସ୍ମିତପଦ୍ମା ଦାଶଙ୍କ ଜବାବ ଜଜ୍‌ଙ୍କ ପାଟିକୁ ଚୁପ କରିଦେଇଛି । ହିମେଶ ରେଶମିଆଁ ଯେତେବେଳେ ଜାଣିଥିଲେ ସ୍ମିତପଦ୍ମା ଓଡିଶାରେ ସେତେବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମୁଁ ଯାଏଁ ଓଡିଶାରୁ ଆସିଥିବା କେଉଁ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ହିଁ ଖୋଜୁଥିଲେ । ସ୍ଥିତିପଦ୍ମାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହିମେଶ ରେଶମିଆଁ ସାଙ୍ଗେସାଙ୍ଗେ ସମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ । ଆଉ କଟକୀ ଅନ୍ଦାଜରେ ଉତ୍ତରରେ ସ୍ଥିତିପଦ୍ମା କହିଥିଲେ, ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ..ରସଗୋଲା ଆମର ।

ଯିଏ ଯାହା କହୁ ରସଗୋଲା କିନ୍ତୁ ଓଡିଶାର । ନିଆର ଅନ୍ଦାଜରେ ଦୁଇ ଲାଇନରେ କଟକୀ ଝିଅ ଏହି କଥା ସମସ୍ତଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁଯାଇଥିଲା । ସ୍ଥିତିପଦ୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେଠାରେ ଏତେ ବଡ଼ ଷ୍ଟେଜରେ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନାଁ ନେଇ ଓଡିଆରେ କଥା ହେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଥିଲେ । ତେଣୁ ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ ରସଗୋଲ ଆମର କହି ସେହି ଆଲୋଚନାରେ ପୂର୍ଣ୍ଣଚ୍ଛେଦ ପକାଇଥିଲେ । ସ୍ମିତିପଦ୍ମା କହିଥିଲେ, ଏତେ ବିତର୍କ ନକରି ରସୋଗୋଲା ତାଙ୍କର ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ
ରସଗୋଲା ହେଉଛି ଆମର ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସ୍ମିତିପଦ୍ମାଙ୍କ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ସେ ଯାହା କହିଛନ୍ତି, ତାହା ଆମ ଓଡିଶାବାସୀଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଅଛି । ତେବେ ଏକ ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ତାଙ୍କୁ କହିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିବାରୁ ସେ ଖୁସି ଥିବା କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଗୀତ ଗାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ସ୍ଥିତିପଦ୍ମା ରସଗୋଲା କାହାର ନେଇ ଜାତୀୟ ଟେଲିଭିଜନର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଏଭଳି ଉତ୍ତର ରଖି ଓଡିଶାରେ ଟେକ ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ଜୀ ଟିଭର ରିୟଲିଟି ସୋ ସାରେଗାମାପା ପାଇଁ ଚଳିତ ସିଜିନର ଅଡିସନ ମୁମ୍ବାଇରେ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ କଟକର ଝିଅ ସ୍ଥିତିପଦ୍ମା ଦାସ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.