ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ରାଜ୍ୟସଭା ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
ଭୁବନେଶ୍ବର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ବିରାଜ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ
୬୩ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କଲେ ବିରାଜ ଦାସ
କଟକର ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି
ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ଅଭିଯୋଗରେ କନଷ୍ଟେବଲ ଗିରଫ
୪ ବର୍ଷ ଧରି ନାବାଳିକାକୁ ଯୌନ ଶୋଷଣ ସହ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ କରି ବ୍ଲାକମେଲ୍ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ
ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
ସେରୋ ଟାଇପିଂ ପାଇଁ ପୁନେ ଗଲା ନମୁନା
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ମ୍ୟୁଜୟମ୍ କରନାହିଁ ବୋଲି ଅସନ୍ତୋଷ ଝାଡ଼ିଲେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ
ସବୁ ରାଡନୈତିକ ଦଳ ଏବଂ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ସହିତ ଆଲୋଚନା କଲେ ଜଗଦଗୁରୁ
ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲରେ ଗୁଜରାଟ ଟାଇଟନ୍ସ
ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପଦାର୍ପଣ କରିଛି ଗୁଜରାଟ ଟିମ୍

ଭଗୱନ୍ତ ମାନ୍ ଆପର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ

0

ପଞ୍ଜାବରେ ଆପ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ଭଗୱନ୍ତ ମାନ୍ । ଆପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଭଗୱନ୍ତଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ଲୋକଙ୍କ ଭୋଟ ଦ୍ୱାରା ଏହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ପଞ୍ଜାବରେ ୨୧ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଭୋଟ ଦେଇଥିଲେ । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଭଗୱନ୍ତଙ୍କୁ ୯୩.୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଆଜି ଐତିହାସିକ ଦିନ ବୋଲି କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବରେ ଆପ ସରକାର ଗଢିବାକୁ ଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କେଜ୍ରିୱାଲ, ଅନ୍ୟ ଦଳ ଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟ ଦଳ ନିଜ ଘର, ପୁଅ,ବୋହୂ କି ଘରର କାହାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା କରିଦିଅନ୍ତି,କିନ୍ତୁ ଆପ ଏଭଳି କରେନାହିଁ । କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି, ଭଗୱନ୍ତ ମୋର ଛୋଟ ଭାଇ । ମୁଁ ସିଧାଦଳଖ ତାଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥାନ୍ତେ କି ମୁଁ ମୋ ଭାଇଙ୍କ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କଲି । କିନ୍ତୁ ଜନମତ ଅନୁସାରେ ଏହି ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି ।

ସେହିପରି ପବ୍ଲିକ ଭୋଟିଂରେ ୯୩.୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଭଗୱନ୍ତଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବାକୁ ଭୋଟ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଅଛି ନବଜ୍ୟୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ନାଁ । ସିଦ୍ଧୁ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରଦେଶ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଛନ୍ତି । କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଅନୁସାରେ ,ଆପ୍‌ର ସର୍ଭେରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ବି ୩.୬ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ମିଳିଛି । ସେ ଏହା ବି କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଜଣ ତାଙ୍କୁ ବି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପାଇଁ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ସେ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେନି ବୋଲି କହିସାରିଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

ଜାନୁଆରୀ ୧୭ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ସୁଦ୍ଧା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ହେବା ରାୟ ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ଆପ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଗତକାଲି ସୁଦ୍ଧା ୨୧ ଲକ୍ଷ ୫୯ ହଜାର ଲୋକ ହ୍ୱାଟସ ଆପ, କଲ ଓ ମେସେଜ ମାଧ୍ୟମରେ ପଞ୍ଜାବରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ କିଏ ହେବ ସେ ନେଇ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.