ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ ବଡଦାଣ୍ଡରେ ଭକ୍ତ ଓ ଭଗବାନଙ୍କ ମିଳନ ହେଉଥିବାରୁ ପ୍ରବଳ ଗହଳି
ପବିତ୍ର ରଥଯାତ୍ରା ଅବସରରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦେଶରେ ୧୭,୦୭୦ ଜଣ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ; ୨୩ଜଣ ମୃତ
ଆଜି ୨୦୦ ଟପିଲା ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୨୦୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ, ୧୮ ଜଣ ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ବୟସର
ଭୁବନେଶ୍ବରକୁ ଫେରିଲା କରୋନା କଟକଣା; ବଢ଼ିଲା ଶଯ୍ୟା ସଂଖ୍ୟା, ବଢ଼ିବ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା
କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିଏମ୍‌ସି, ପୁଣି ମାସ୍କ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ବରିଷ୍ଠ ଫଟୋ ସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
କମିଲା ଏଲ୍‌ପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ଦର
ମୁଣ୍ଡଳୀ ନିକଟରେ ମହାନଦୀକୁ ଡେଇଁଲେ ଯୁବତୀ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଉଦ୍ଧାର କଲେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ
ସାରା ଦେଶରେ ଆଜିଠୁ ସିଙ୍ଗଲ ୟୁଜ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବ୍ୟାନ , ତିଆରି କିମ୍ବା ବିକ୍ରି କଲେ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ, ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା

ପୁଣି ବଢିଲା ସିଏନଜି ଦର

0

ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼ରୁ ମିଳୁନି ନିସ୍ତାର । ପେଟ୍ରୋଲ, ଡିଜେଲ ସହିତ ସିଏନଜି ଦର ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଆଜି ସିଏନଜିର ଦର ପ୍ରତି କିଲୋ ପିଛା ୨ଟଙ୍କା ୫୦ ପଇସା ବଢିଛି । ଗୋଟିଏ ସପ୍ତାହରେ ଏବେ ଯାଏଁ ସିଏନଜିରେ ୯ ଟଙ୍କା ୧୦ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି ହେଲାଣି । ତେବେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦରରୁ ଗୁରୁବାର ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିଛି । ସରକାର ତୈଳ କମ୍ପାନୀ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦର ଆଜି କୌଣସି ବୃଦ୍ଧି କରିନାହାନ୍ତି । ଗତ ୧୭ ଦିନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ୧୦ ଟଙ୍କା ମହଙ୍ଗା ହୋଇଛି ।କିଛି ଦିନ ଯାଏଁ ୮୦ ପଇସା ପ୍ରତି ଲିଟର ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।

ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ସିଏନଜି ଦାମ ଅଢେଇ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି କିଲୋ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା । ଆଜି ଅଢେଇ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସିଏନଜି ଦାମ ପ୍ରତି କିଲୋ ୬୯ ଟଙ୍କା ୧୧ ପଇସା ହୋଇଛି । ତେବେ ନୋଏଡା,ଗ୍ରେଟର ନୋଏଡା ଓ ଗାଜିଆବାଦରେ ୭୧ ଟଙ୍କା ୬୭ ପଇସା ପ୍ରତି କିଲୋରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ୟୁପି, ମୁଜାଫରନଗର,ମେରଠ ଓ ସାମଲିରେ ୭୬ ଟଙ୍କା ୩୪ ପଇସାରେ ସିଏନଜି ବିକ୍ରି ହେଉଛି । ଗୁରୁଗ୍ରାମରେ ସିଏନଜି ଦାମ ପ୍ରତି କିଲୋ ୭୭ ଟଙ୍କା ୪୪ ପଇସାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେହିପରି ରେବାଡିରେ ୭୯ ଟଙ୍କା୫୭ ପଇସାରେ ସିଏନଜି ମିଳୁଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.