ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଉପରେ ଗୁଳିମାଡ଼ । ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ତାଙ୍କ ଗୁଳି ମାଡ଼ ହୋଇଛି, କାନକୁ ଛୁଇଁ ଚାଲିଗଲା ଗୁଳି
ଜୁଲାଇ ୧୯ରେ ହେବ ସିୟୁଇଟି-ୟୁଜି ପୁନଃ ପରୀକ୍ଷା, ଏନଟିଏ କଲା ଘୋଷଣା
ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ବଡ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ୧୦ ଶିଶୁ ଗୁରୁତର
କଟକ ତ୍ରିସା ମେଡିକାଲ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଶିଶୁ ମୃତ
ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ନିକଟ‌ରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଲେ ପୁରୀ ଏସପି ପିନାକ ମିଶ୍ର, ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର ସିବିକେ ମହାନ୍ତି
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବାହାରକୁ ଆସି ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା କଥାକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଏସପି ପିନାକ ମିଶ୍ର
ଦିନ ୧ଟା ୨୮ ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ଖୋଲାଯିବ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ୧୧ ଜଣ ଭିତରକୁ ଯିବେ: ଜଷ୍ଟିସ ବିଶ୍ବନାଥ ରଥ
ଯାଞ୍ଚ କମିଟିରୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜଷ୍ଟିସ ବିଶ୍ୱନାଥ ରଥ ଓ ଡାକ୍ତର ସିବିକେ ମହାନ୍ତି ଭିତରକୁ ଯିବେ
ଆଜି ଆଡ଼ପ ମଣ୍ଡପରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ଶେଷ ଦର୍ଶନ
ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁରୀରେ ରହିବେ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଦୁଇମନ୍ତ୍ରୀ

କାହା ସପକ୍ଷରେ ଯିବ ବାରବାଟୀ

0

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଆଉ କିଛି ମୁହୂର୍ତ ପରେ ବାରବାଟୀରେ ଭାରତ ଓ ଵେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମୁକାବିଲା। ୩ ଟିକିଆ ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଉଭୟ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଜିତି ବରାବର ସ୍ଥିତିରେ ଅଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ୍ ଉଭୟଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଉଛି। ଅତି ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ମ୍ୟାଚରେ ବାରବାଟୀ ପିଚ୍ କାହା ସପକ୍ଷରେ ଯିବ, ତାହା ଉପରେ ସମଦ୍ର ବିଶ୍ବ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ନଜର ରହିଛି। ଓଡ଼ିଶାରେ ଖେଳା ଯାଉଥିବା କାରଣରୁ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟ ଶୀତ ଓ କୁହୁଡି ଭିତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଜ୍ବରରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ।

ଭାରତ ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ବିଶାଳ ସ୍କୋର କରିବା ସହିତ ବଡ଼ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିବା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସେମାନଙ୍କର ମନୋବଳ ବେଶ୍ ଉଚ୍ଚା ରହିଛି ଓ ଏ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ଵେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦଳ ଟିକିଏ ଅଧିକ ଚାପରେ ଅଛନ୍ତି। ଏମିତିରେ ବି ଭାରତ ନିଜ ମାଟିରେ ଖେଳୁଛି ଓ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଠାରୁ ଏକତରଫା ବା ଭରପୂର ସମର୍ଥନ ବା ଉତ୍ସାହ ପାଇବ।

ଉଭୟ ଦଳ ଏବେ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଛନ୍ତି। ହୋଟେଲ ମେ ଫେୟାର ବାହାରେ ହଜାର ହଜାର ସମର୍ଥକ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଥିଲେ। ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ଗୋଟାଏରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ। ତେବେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ କାକର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ।

ଗତକାଲି ଉଭୟ ଦଳ ବାରବାଟୀ ଯାଇ ସେଠାରେ ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ ଓ ପିଚ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଠାରୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ଏକ ବଡ ସ୍କୋର ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ବିରାଟ ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିନାହାନ୍ତି,ତଥାପି ଓଡ଼ିଶାରେ ସେ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ ଫେରିଆସିବେ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଆଶା ରଖୁଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ଏବର୍ଷର ବିଶ୍ବ କ୍ରିକେଟରେ ଟପ୍ ସ୍କୋରର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଶତକ ଅପେକ୍ଷା ରଖୁଛନ୍ତି କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ। ତେବେ ଯିଏ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ସେ ଦଳ ଏକ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମତ ରଖୁଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.