ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୨୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
୦-୧୮ ବର୍ଷରେ ୭୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭୁତାଣୁ ଚିହ୍ନଟ
ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟ ୪୫୫୪ ରହିଛି
ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ କୋଭିଡ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁଲା ୮୩୧୨
ମୋଟ ଉପରେ ୬୪,୭୦୯ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଥିଲା, ଟିପିଆର୍, ୦.୬୫%
ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ କୋଭିଡ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ଲକ୍ଷ ୩୮ହଜାର ୮୩୬
ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ଓ କଟକ ୪୦

ବାଘ ନେଇଗଲା ମଣିଷ ଛୁଆ

0

ବାଘ ନେଇଗଲା ମଣିଷ ଛୁଆ । ଏହା କୌଣସି ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ନୁହେଁ । ଛତିଶଗଡ଼ ରାଇଘରରେ ଆଜି ଘଟିଛି ଏଭଳି ଅଘଟଣ । ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଖି ଆଗରେ ବାଘ ଶିଶୁଟିକୁ ଝାମ୍ପିନେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି କିଛି କରିପାରିନଥିଲେ । ଶିଶୁପୁତ୍ରଟିକୁ ଝାମ୍ପି ନେଇ ଚିତାବାଘ କିଛି ବାଟ ଗଲା ପରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲା । ବାଘ ପାଟିରୁ ସିନା ବଞ୍ଚିଗଲା ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଖିବୁଜିଦେଇଛି ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ।

ନବରଙ୍ଗପୁର ତୁହୁଡି ଗାଁର ନରେନ୍ଦ୍ର ମରକାମଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଆଜି ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲେ । ଛତିଶଗଡ ସିହାୱା ନିକଟସ୍ଥ ମନ୍ଦିରକୁ ପରିବାର ସହ ଯାଉଥିଲେ । ହେଲେ ହଠାତ କେଉଁଠି ଥିବା ଚିତାବାଘଟି ସାମନାକୁ ପଳାଇଆସିଥିଲା । ସମସ୍ତେ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଏଣେତେଣେ ଦୌଡିଥିଲେ । ହେଲେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମରକାମଙ୍କ ୬ ବର୍ଷର ପୁଅ ଅମିତ ଦୌଡିନପାରି ପଡିଯାଇଥିଲା ବାଘ ହାବୁଡରେ ।

କେହି କିଛି ଭାବିବା ଆଗରୁ ଆଖି ପିଛୁଳାକେ ଚିତାବାଘଟି ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁଟିକୁ ଝାମ୍ପି ନେଇ ଦୌଡିଥିଲା । ସମସ୍ତେ ଚିତ୍କାର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କେହି କିଛି କରିପାରିନଥିଲେ । ଶେଷରେ ଗାଁ ଲୋକ ଓ ବନବିଭାଗ ବାଘଟିକୁ ଗୋଡାଇଥିଲୋ ଶିଶୁପୁତ୍ରଟିକୁ ଚିତାବାଘ ଝାମ୍ପି ନେଇ ପାହାଡ଼ ଆଡକୁ ପଳାଉଥିବା ବେଳେ ଅଧାବାଟରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲା । ହେଲେ ବାଘ ମୁହଁରୁ ସିନା ଶିଶୁପୁତ୍ରଟି ଜୀବନ ବଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ବାଘ ଝାମ୍ପିକି ନେବା ପରେ ଶିଶୁଟି କ୍ଷତାକ୍ତ
ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସାଙ୍ଗେ ସାଙ୍ଗେ ଅମିତକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଆଖିବୁଜିଛି ୬ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ର ।

ସେହି ଅଞ୍ଚଳ ରେ ବାଘଟିକୁ ପ୍ରଥମେ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର ପାଖରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ହେଲେ ଆଜି ଏଭଳି ଯେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିବ କେହି ଚିନ୍ତା ବି କରିନଥିଲେ । ଏଭଳି ଘଟଣା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅ ଳରେ ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳିଯାଇଛି । ବାଘ ଭୟରେ ଲୋକେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରୁନାହାଁନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.