ପ୍ରମୁଖ ଖବର

କଟକ ଏସସିବି ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀ ଓ ହାଉସ ସର୍ଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତେଜୁଛି ବିବାଦ
ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାରେ କନ୍ନଡ଼ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୭୦% ଚାକିରି ସଂରକ୍ଷଣ କଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର
ହରିଆଣା ସରକାର ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ଅଗ୍ନିବୀରମାନଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଏବଂ ମାଇନିଂ ଗାର୍ଡ ଚାକିରିରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ
ଆଜି ସୁନା ବେଶ : ଦୁନିଆ ଦେଖିବା ଜଗାର ମହଣ ମହଣ ସୁନା
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ରାଜ୍ୟର ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ, ଯୁକ୍ତ ତିନି ଓ ଡିପ୍ଲୋମାଧାରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଲାଡଲା ଭାଇ ଯୋଜନାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି
ବିଜେପି ସରକାରର ସବୁ ବିଭାଗ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ ବିଜେଡି, ଦଳର ୫୦ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଭାଗ ବାଣ୍ଟିଲେ ନବୀନ

ନନ୍ଦିନୀଙ୍କୁ ତଡିଦେବେ କି ଲତିକା

0

ରମେଶଙ୍କୁ ବିଜେଡିରୁ ଟକ୍କର ଦେବ କିଏ
ସାନଖେମୁଣ୍ଡିରେ ତଥାପି ଅଙ୍କ ଛିଣ୍ଡିନି

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଝିଅ ତଥା ରାଜ୍ୟ ସମାଜ ମଙ୍ଗଳ ବୋର୍ଡ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଲତିକା ପ୍ରଧାନ ନା ବର୍ତମାନର ବିଧାୟିକ ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ । ଓସ୍କାର୍ଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ସଭାପତି ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ଏମାନଙ୍କ ଲଢେଇରେ ବାଜି ମାରିନେବେନି ତ ।
ଗଂଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ଆସନରେ କାହାକୁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିବ, ସେ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଏମିତି ଛକାପଞ୍ଝା ଚାଲିଛି । ହାଇକମାଣ୍ଡ ତଥା ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏଯାଏ କାହାକୁ ସବୁଜ ସଙ୍କେତ ଦେଇନାହାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତିନି ନେତା ନିଜ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଲବି କରୁଥିବା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ସଂଗଠନକୁ ନିଜ ଅକ୍ତିଆରକୁ ଆଣିବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।
ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି, ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସେତିକି ଅଧିକ ଗରମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କିଏ କେଉଁ ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ, ସେ ନେଇ ଜୋରଦାର କସରତ ଚଳାଇଛନ୍ତି । ସାନଖେମୁଣ୍ଡ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଗଞ୍ଜାମ ରାଜନୀତିର ସବୁଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଆସନ । କାରଣ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏଠାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରମେଶ ଜେନା ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବେ ରମେଶଙ୍କୁ ଟକ୍କର ଦେବା ଭଳି ଜଣେ ନେତାଙ୍କୁ ଏହି ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ଗତ ଥର ଏହି ଆସନରେ ଧରାକୋଟ ରାଣୀ ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥର କିନ୍ତୁ ଗଣିତ ଟିକେ ଓଲଟପାଲଟ ହୋଇଛି । ନନ୍ଦିନୀଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଜନମତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଯିବ, ଏହାର ସମ୍ଭାବନା କ୍ଷୀଣ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।
ଅନ୍ୟପଟରେ ଲତିକା ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ ଅବସରରେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ପରେ ଧରାକୋଟ ବ୍ଲକରୁ ଲତିକାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ମତ ଉଠିଥିଲା । ସେଠାକାର ନିର୍ବାଚିତ ପ୍ରତିନିଧି, ଛାମୁଆ ନେତା ପ୍ରମୁଖ ଏକାଠି ହୋଇ ଲତିକାଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଆଜି ଲତିକା ଶେରଗଡରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ରଣନୀତି ବୈଠକ କରିିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।
ଏଭଳି ଛକାପଞ୍ଝା ଭିତରେ ମୁଖିଆ କାହା ସପକ୍ଷରେ ନିଜ ମତ ରଖୁଛନ୍ତି, ତାହା ଉପରେ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.