ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ଭୁବନେଶ୍ବର: ତଳସରା ବିଧାୟକ ଭବାନୀ ଭୋଇ ବିଜେପିର ଉପ ବାଚସ୍ପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ
ନୂଆ ଆୟକର ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବଦଳିଲା ଛାଡସୀମା, ପୁରୁଣା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ, ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଡିଡକ୍ସନ ୭୫୦୦୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
୧୫ ପ୍ରତିଶତ ସୀମା ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ ନେଇ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା: ଶସ୍ତା ହେବ ସୁନା, ରୂପା, କ୍ୟାନ୍ସର ଔଷଧ, ମୋବାଇଲ
ଏଥର ବଜେଟ୍ ରେ ନୂଆ ଚାକିରିଆଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ତିନୋଟି କିସ୍ତିରେ ମିଳିବ ୧୫ ହଜାର

ମଲାଲାଙ୍କ ଟ୍ବିଟ୍ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ମଲାଲା ୟୁସୁଫଜାଇ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଡିଗ୍ରୀ ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଅକ୍ସଫୋର୍ଡର ଲେଡି ମାର୍ଗେଟ ହଲରେ ଦର୍ଶନ, ରାଜନୀତି ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତି ବିଷୟ ନେଇ ମଲାଲା ଡିଗ୍ରି ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ନିଜ ଖୁସି ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ସେ ଦୁଇଟି ଛବି ସହିତ ବଡ ଖବର ବିଷୟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଥିଲେ।

ସେ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡରେ ମୋର ଦର୍ଶନ, ରାଜନୀତି ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତି ଡିଗ୍ରୀ ସମାପ୍ତ କରିଥିବାରୁ ମୋର ଆନନ୍ଦ ଏବଂ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇବା କଷ୍ଟକର। ସେ ତାଙ୍କ ପରବର୍ତୀ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରି ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ, ପଢିବା ଏବଂ ଶୋଇବା କାମ ବିଷୟରେ ସେ ଜଣାଇଥିଲେ।

ଦୁଇଟି ଛବି ସହିତ ଏହି ଟୁଇଟ୍ ରେ ମଲାଲା ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ଏକ କେକ୍ କାଟିଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି, ବୋଧହୁଏ ତାଙ୍କ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନିଆଯାଇଛି, ଯାହା ତାଙ୍କୁ କେକ୍ ଏବଂ କନଫେଟ୍ଟିରେ ଆଚ୍ଛାଦିତ କରିଛି।

୨୦୧୨ ରେ ବାଳିକା ଶିକ୍ଷାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ତାଲିବାନ ବନ୍ଧୁକଧାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମଲାଲାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଗୁଳି ବାଜିଥିଲା। ୨୦୧୪ରେ, ସେ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଓକିଲାତି ଲାଗି ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ପୁରସ୍କାରର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.