ପ୍ରମୁଖ ଖବର

କଟକ ଏସସିବି ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନର୍ସିଂ କର୍ମଚାରୀ ଓ ହାଉସ ସର୍ଜନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତେଜୁଛି ବିବାଦ
ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥାରେ କନ୍ନଡ଼ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୭୦% ଚାକିରି ସଂରକ୍ଷଣ କଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର
ହରିଆଣା ସରକାର ଅଗ୍ନିପଥ ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ଅଗ୍ନିବୀରମାନଙ୍କୁ ପୁଲିସ ଏବଂ ମାଇନିଂ ଗାର୍ଡ ଚାକିରିରେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ସଂରକ୍ଷଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା କଲେ
ଆଜି ସୁନା ବେଶ : ଦୁନିଆ ଦେଖିବା ଜଗାର ମହଣ ମହଣ ସୁନା
ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ରାଜ୍ୟର ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ, ଯୁକ୍ତ ତିନି ଓ ଡିପ୍ଲୋମାଧାରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଲାଡଲା ଭାଇ ଯୋଜନାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି
ବିଜେପି ସରକାରର ସବୁ ବିଭାଗ ଉପରେ ନଜର ରଖିବ ବିଜେଡି, ଦଳର ୫୦ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଭାଗ ବାଣ୍ଟିଲେ ନବୀନ

ବେଳ ଦେଖି ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ବାଣ ମାରିଲା ବିଜେଡି

0

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଜେଡିରୁ ବିଦା ହେବା ବେଳେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ ଅଣାଯାଇଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ଅର୍ଥ ସଂକ୍ରାନ୍ତ ସ୍ଥାୟୀ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ନ କରାଯିବା କାରଣରୁ ବିରୋଧୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ବିଜେଡିର ଏହି ଅଭିଯୋଗ ବେଶ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ, ତାହା ସାଧାରଣରେ ସେତେଟା ଗ୍ରହଣୀୟତା ଲାଭ କରିନଥିଲା ।
ଶୁକ୍ରବାର କିନ୍ତୁ ବିଜେଡି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ପୁଣି ଥରେ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କୁ ଘେରିଛି, ଯେତେବେଳେ କି ସେ ଆୟକର ଜାଲରେ ଫସିବା ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ବୈଜୟନ୍ତ, ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜଗି ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି । ସେମାନେ କଳା ଧନକୁ ଧଳା କରିବା ଲାଗି ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ଓ ଟିକସ ଫାଙ୍କିଛନ୍ତି । ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଆୟକର ବିଭାଗ ଜାନୁଆରି ମାସରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଏହି ଖବର ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି ।
ଆଜି ବିଜେଡି କହିଛି, ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ । ନିଜର ବ୍ୟବସାୟକୁ ଆଗକୁ ନେବା ଲାଗି ସେ ରାଜନୀତିକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଆସିଛନ୍ତି । ଏହାମାଧ୍ୟମରେ ସେ ନିଜର ବେଆଇନ କାରବାରକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାନ୍ତି ।
ବିଜେଡିଆଜି କହିଛି ଯେ ୨୦୧୪ରେ ବୈଜୟନ୍ତ ଅର୍ଥ ସଂକ୍ରାନ୍ତ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଚାହୁଁଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ସହିତ ତାଙ୍କର ସଂପର୍କ ଥିବାରୁ ଏହି କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହେବା ଠିକ ହେବ ନାହିଁ । ଏହାଦ୍ୱାରା କନ୍ଲିକ୍ଟ ଅଫ୍‍ ଇଣ୍ଟ୍ରେଷ୍ଟ ବା ଦୋହରା ସ୍ୱାର୍ଥ ଦେଖାଦେବ ବୋଲି ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଏଥିରେ ବୈଜୟନ୍ତ ବିଗିଡି ଯାଇ ସେବେଠାରୁ ଦଳବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଥିଲେବୋଲି ବିଜେଡି ଦାବି କରିଛି ।
କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କଳାଧନ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇ କରିବାକୁ ଆହ୍ୱାନ ଦେଉଥିବ ବେଳେ ଏ ନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବିଜେଡି ମୁଖପାତ୍ର ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର ଶୁକ୍ରବାର ଦାବି ରଖିଛନ୍ତି ।
ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଥାଉକି, ଜାଲ୍‍ କଂପାନି ଜରିଆରେ ବିଦେଶରୁ ତାଙ୍କ କଂପାନିରେ ୧୭ କୋଟି ୭୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ଉଠିଛି । ବୈଜୟନ୍ତ ଏହାର ଦୃଢ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି, ଏହି ଅଭିଯୋଗ ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ ଦେଇଛି । ଏହି ଅଭିଯୋଗ କିଏ କରିଛି, ତାହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇନାହିଁ ।ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି । ମୋର ଖ୍ୟାତିକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ହେଉଥିବା ଉଦ୍ୟମକୁ ପୂର୍ବରୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି । ଏଥର ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରୁଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.