ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ସାତ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଗ୍‌: ଡିସେମ୍ବର ୨୭ରୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ, ଓଡ଼ିଶାର ଟିମ୍‌ ଖେଳିବ ମ୍ୟାଚ୍‌
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ ମିଳିଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜେଲରୁ ବାହାରି ପାରିବେନି କେଜ୍ରିୱାଲ
ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ହାରିଲେ ନେପାଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଚଣ୍ଡ
ରଥ ଉପରକୁ ମୋବାଇଲ ମନା; ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ହେବ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଅରବିନ୍ଦ ପାଢ଼ୀ
ଫୁଟବଲ ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ ଓଡ଼ିଶାର ସଭାପତି ହେଲେ ସମୀର ଦେ
ରାଜଭବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡମାରିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସଙ୍କ ପୁଅ
ଭୁବନେଶ୍ୱର ସପ୍ତମ ବାଟାଲିୟନ କ୍ୟାମ୍ପସରୁ ଜଣେ ଯବାନଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଜବତ

୫ରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ: କେଉଁ ଗ୍ରହ ଉପରେ କିଭଳି ପ୍ରଭାବ ରଖିବ

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜୁନ ୫ ତାରିଖରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହେବ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ବିଛା ରାଶି ଏବଂ ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ନକ୍ଷତ୍ରରେ ରହିବ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣକୁ ସମୟରେ କେଉଁ ରାଶି ଉପରେ କିଭଳି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ, ସେ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି।

ମେଷ ରାଶି ପାଇଁ ଏହି ଗ୍ରହଣ ବିଶେଷ ଭଳ ଫଳ ରଖୁନାହିଁ। ଘରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ ଓ ଏହି କାରଣରୁ ମାନସିକ ଚାପ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ। ନିଜକୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ଲାଗି ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ବୃଷ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନ ନେବା ଦରକାର। ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ୍। ବୈବାହିକ ଜୀବନରେ, ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମିଥୁନ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ଜୀବନ ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ତେଣୁ ଟଙ୍କା କାରବାରରେ ସାବଧାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଏହି ସମୟରେ, କାହା ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ବରଂ ନିଜ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଦରକାର।

କର୍କଟ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ପିଲାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ପରିସ୍ଥିତି ବିପରୀତ ହେବ। ବିଶେଷକରି ଯେଉଁମାନେ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ର ସହିତ ଜଡିତ, ସେମାନେ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ସିଂହ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ପରିବାରର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ କିମ୍ବା ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ବିବାଦ କରିବା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବନାକୁ ଏଡ଼ାଇ ଦେଇ ହେବ ନାହିଁ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବା ସହିତ ନିଜେ ସେହି ବିବାଦ ଭିତରେ ନ ପଶିବା ଭଲ। କନ୍ୟା ରାଶି ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ବିଶେଷ ଭଲ ବାର୍ତା ରଖେନାହିଁ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସହଭାଗୀତା ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ କ୍ଷତିର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ସଚେତନ ଭାବରେ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ବି।

ତୁଳା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ଥଣ୍ଡା ମୁଣ୍ଡ ସହିତ କାମ କରିବା ଦରକାର। ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବିଛା ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମାନସିକ ଚାପର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଧ୍ୟାନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ। ଏହା ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରା ମନରେ ଆସିବ ନାହିଁ।ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟ ଧନୁରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହେବ। ସକରାତ୍ମକ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ସହ ଭଗବାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଧ୍ୟାନ କରିବା ଦରକାର। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ ହେତୁ ମକର ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତି ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତି ସହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ତେଣୁ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ସମୟରେ, ଶତ୍ରୁ ପକ୍ଷ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବେ। ଶତ୍ରୁମାନେ ମଧ୍ୟ ତୁମ ବିରୁଦ୍ଧରେ କିଛି ଖରାପ ଚକ୍ର ଖେଳିପାରନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବା ଦରକାର। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଏହା ଭଲ ସମୟ ନୁହେଁ। ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ସମୟରେ ମୀନ ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ସତର୍କତା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ସମୟରେ ଗାଡିଟିକୁ ସାବଧାନତାର ସହିତ ଚଳାଇବା ଦରକାର। ଯଦି ଏହା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତେବେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଯାତ୍ରାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖନ୍ତୁ। ଘରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.