popular free hookup sites free hookup sites vancouver free hookup tucson free hookup phone calls most legit free hookup site
ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୪୨୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ
୦-୧୮ ବର୍ଷରେ ୭୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭୁତାଣୁ ଚିହ୍ନଟ
ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟ ୪୫୫୪ ରହିଛି
ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସଂପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ
ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ କୋଭିଡ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଛୁଇଁଲା ୮୩୧୨
ମୋଟ ଉପରେ ୬୪,୭୦୯ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଥିଲା, ଟିପିଆର୍, ୦.୬୫%
ରାଜ୍ୟରେ ସମୁଦାୟ କୋଭିଡ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦ଲକ୍ଷ ୩୮ହଜାର ୮୩୬
ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ଓ କଟକ ୪୦

ଇଏ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଏକ ନିଆରା ସେବା…

0

ପୁରୀ: ଚକ୍ର ଦିହୁଡିଆ ଓ ଅଣସର ଚୂନା ସେବକ ହେଉଛନ୍ତି ଶୂଦ୍ର ସେବକ। ଏହି ସେବା ବଂଶାନୁକ୍ରମିକ। ଏମାନେ ଶାଢ଼ୀ ବନ୍ଧା ସେବକ ନୁହଁନ୍ତି । ସାବାଳକ ହେଲା ପରେ ସେବା କରିପାରିବେ।

ସାଧାରଣତଃ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ଓ ଯାନିଯାତ୍ରା ମାନଙ୍କରେ ଚକ୍ରାକୃତିରେ ଦିହୁଡି ଧରୁଥିବା ସେବକ ଚକ୍ରଦିହୁଡିଆ ଭାବେ ପରିଚିତ। ମଧ୍ୟାନ୍ନ ଧୂପରେ ଚଳନ୍ତି ପ୍ରତିମାମାନେ ଯେତେବେଳେ ବିଜେ ହେବେ ଏହି ସେବକ ଦିହୁଡି ଧରି ଆଗେ ଆଗେ ଯାଆନ୍ତି। ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା, ରଥ ପହଣ୍ଡି, ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ, ଦୟଣା ଚୋରି ନୀତି, ଚାପ, ଦୋଳ, ବିବାହ ବେଦୀ ଇତ୍ୟାଦିରେଏହି ସେବକ ଚକ୍ର ଦିହୁଡି ଜାଳନ୍ତି।

ଏମାନଙ୍କର ଆଉ ଏକ ସେବା ଅଣସର ଚୂନା କାର୍ଯ୍ୟ ରହିଛି। ଅଣସର ଖଳି ଲାଗି ନିମନ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକ ଗହମକୁ ଏମାନେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଜଗମୋହନରେ ହବିଷ ପାଳନ କରି ଚୂରିଥାଆନ୍ତି । ସେବାରେ ତ୍ରୁଟି କଲେ ଏମାନେ କାମ କରି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ସେହି ଜାତିର ଅନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଣସର ଚୂନା ସେବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଏ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.