ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି ବାତ୍ୟା ଜଓ୍ବାଦ
ପୁରୀରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ବେଳକୁ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବ
ଗତ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି
ଓଡ଼ିଶା ଉପରେ କମ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ, ଗଞ୍ଜାମ, ପୁରୀ, ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଅଧିକ
ସର୍ବାଧିକ ୯୫ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ବହିପାରେ
ଆସନ୍ତାକାଲି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଛୁଇଁପାରେ
ପାରାଦୀପରେ ୬୨ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା
ପୁରୀରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୨୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ରହିଛି ପବନର ଗତି
ପୁରୀ ଉପକୂଳରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ୪ ବନ୍ଦରରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଜାରି
ଜଓ୍ବାଦ ପ୍ରଭାବରେ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ୍, ସରକାର ବି ସତର୍କ

ବଦଳିବ ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେ ର ନାଁ

0

ବଦିଳିବ ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସର ନାଁ । ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଯୋଗୀ ସରକାର ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସର ନାଁ ବଦଳାଇବାକୁ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି । ସୂଚନା ରହିଛି ଯେ, ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ନାଁରେ ରଖାଯିବ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ,ଜେୱର ବିମାନବନ୍ଦର ପାଇଁ ଭୂମି ପୂଜନ ବେଳେ ଏହା ଘୋଷଣା ହୋଇପାରେ ।

ନଭେମ୍ବର ୨୫ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜେୱର ଆସୁଛନ୍ତି । ମୋଦୀ ଏଠାରେ ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବିମାନବନ୍ଦରର ଭୂମି ପୂଜନ କରିବେ ଏବଂ ଏକ ବଡ଼ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ । ଏହି ରାଲି ସମୟରେ ହିଁ ମୋଦୀ ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସର ନୂଆ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି । ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସର ନାଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦିଆଯିବ ।

ବିଜେପିର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏଥିପାଇଁ ନିଆଯାଉଛି, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଭାରତର ସବୁଠୁ ମହାନ ଓ ଲୋକପ୍ରିୟ ନେତାଙ୍କୁ ଉଚିତ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଇପାରିବ । ସାରା ଦେଶବାସୀ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ତେଣୁ ଆଗାମୀ ପିଢିକୁ ତାଙ୍କର ମହାନତା ବିଷୟରେ ଜଣାଇବାକୁ ଯମୁନା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ୱେକୁ ତାଙ୍କ ନାଁରେ ନାମିତ କରାଯିବ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ବିରୋଧୀ ଏହାକୁ ବିଜେପିର ରାଜନୀତି ରଣନୀତି ବୋଲି କହିବା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପାଖେଇ ଆସୁଛି । ବ୍ରାହ୍ମଣ ସମାଜ ଉପରେ ଆଖି ରହିଛି । ତେଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଯାଇ ଯୋଗୀ ସରକାର ନାଁ ବଦଳାଇବାକୁ ଢାଲ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବିରୋଧୀ କହିଛନ୍ତି

Leave A Reply

Your email address will not be published.