ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ଧାମନଗର ଉପନିର୍ବାଚନ: ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀଙ୍କ ପୁଅ ସୁରଜ ସୂର୍ଯ୍ୟବଂଶୀ
ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ପୁରୀ ସିଂହଦ୍ୱାର ସାମ୍ନାରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଦେବସଭା ଓ ଭସାଣି ଉତ୍ସବ ସ୍ଥଗିତ
ପାଗ ଅନୁକୂଳ ହେଲେ ଶୁକ୍ରବାର ଆୟୋଜନ ହେବ ଭସାଣି, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୂଜା କମିଟି ସଂପାଦକଙ୍କ ସୂଚନା
ବିଧାୟକ ବିଜୟ ରଂଜନ ସିଂ ବରିହାଙ୍କ ବିୟୋଗ ନେଇ ପଦ୍ମପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନ ଖାଲି ପଡ଼ିବା ନେଇ ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିସନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଇଲେ ବାଚସ୍ପତି, ଗତ ସୋମବାର ଦିନ ବିଧାୟକ ବିଜୟ ରଂଜନଙ୍କ ହୋଇଥିଲା ପରଲୋକ
୩୦ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ବିଜେଡିର ନୂଆ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତ
ଘୋଷଣା ହେଲା ସାହିତ୍ୟ ପାଇଁ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର
ଫ୍ରାନ୍ସର ଲେଖିକା ଆନି ଏର୍ନକ୍ସଙ୍କୁ ମିଳିବ ସମ୍ମାନ
ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଦଶପଲ୍ଲା ଆସୁଥିବା କାଳେଶ୍ୱର ନାମକ ବସ୍‌ ଓଲଟି ଜଣେ ମୃତ, ବହୁ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
ପୁଣି ବଢ଼ିପାରେ ତେଲ ଦର
ଆଜି ଭାରତ-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ, ଧାଓ୍ୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
ଭାରତରେ ନିର୍ମିତ କାଶ ସିରପ୍‌ ପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ‘ହୁ’ କହିବା ପରେ ତଦନ୍ତ ଆଦେଶ ଦେ‌ଲା ଡ୍ରଗ୍‌ ବୋର୍ଡ
ସରିଲା ଦଶହରା, ଆଜି ଭସାଣି : ବିଦାୟ ନେବେ ମା’ ଜଗତଜନନୀ : ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟିରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୋଖରୀରେ ହେବ ମୃଣ୍ମୟୀ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ

ଛତିଶଗଡ଼ରେ ବର୍ଷା, ମହାନଦୀକୁ ବିପଦ

0

ଭୁବନେଶ୍ବର: ସକାଳ ୬.୩୦ ରେ ପାଣିପାଗ ସାଟଲାଇଟ୍ ର ତଥ୍ୟ ମୁତାବକ ଆଜି ଓଡିଶା ର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନ ରେ ଅଳ୍ପ ରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ସମଗ୍ର ଓଡ଼ିଶା ଆକାଶ ମେଘାଚ୍ଛନ୍ନ ରହିଛି। ସେହିପରି ବଙ୍ଗୋପସାଗର ଆଡୁ ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶା କୁ ମଧ୍ୟମ ରୁ ଘନ ମେଘଖଣ୍ଡ ପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ପଟେ ଡିପ୍ରେଶନ ଛତିଶଗଡ଼ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ରହିଛି, ଆସନ୍ତା ୧୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଡିପ୍ରେଶନ୍ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇ ଚିହ୍ନିତ ଲଘୁଚାପ ରେ ପରିଣତ ହେବ ।

ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ବାଲେଶ୍ଵର, ଭଦ୍ରକ, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଜଗତସିଂପୁର, ପୁରୀ, ଗଞ୍ଜାମ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ନୟାଗଡ଼, କଟକ, ଯାଜପୁର, କେଉଁଝର, ଅନୁଗୋଳ, ବୌଦ୍ଧ, ଦେଓଗଡ଼ , ମୟୂରଭଞ୍ଜ , ସମ୍ବଲପୁର, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ବରଗଡ଼, ସୋନପୁର, ବଲାଙ୍ଗୀର, ନୂଆପଡ଼ା, କଳାହାଣ୍ଡି କନ୍ଧମାଳ, ରାୟଗଡ଼ା, ନବରଙ୍ଗପୁର, ଗଜପତି, କୋରାପୁଟ, ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ ରେ ମଧ୍ୟମ ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ର କିଛି ସ୍ଥାନ ରେ ପ୍ରବଳ ରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଛତିଶଗଡ଼ ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେଣୁ ମହାନଦୀ ରେ ଜଳସ୍ତର ବଢିପାରେ। ଆସନ୍ତା ୧୩ ତାରିଖ ବେଳକୁ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ କ୍ଷେତ୍ର ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ପ୍ରଭାବ ରେ ୧୨-୧୫ ଯାଏଁ ପୁଣି ଭଲ ବର୍ଷା ର ପ୍ରଭାବ ରହିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.