ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ସାତ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଗ୍‌: ଡିସେମ୍ବର ୨୭ରୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ, ଓଡ଼ିଶାର ଟିମ୍‌ ଖେଳିବ ମ୍ୟାଚ୍‌
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ ମିଳିଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜେଲରୁ ବାହାରି ପାରିବେନି କେଜ୍ରିୱାଲ
ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ହାରିଲେ ନେପାଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଚଣ୍ଡ
ରଥ ଉପରକୁ ମୋବାଇଲ ମନା; ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ହେବ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଅରବିନ୍ଦ ପାଢ଼ୀ
ଫୁଟବଲ ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ ଓଡ଼ିଶାର ସଭାପତି ହେଲେ ସମୀର ଦେ
ରାଜଭବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡମାରିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସଙ୍କ ପୁଅ
ଭୁବନେଶ୍ୱର ସପ୍ତମ ବାଟାଲିୟନ କ୍ୟାମ୍ପସରୁ ଜଣେ ଯବାନଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଜବତ

ଜୁନ୍ ୨୧ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗକୁ ନେଇ ଏମିତି କହୁଛନ୍ତି

0
  • ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ଭାରତ ସମେତ ଅନେକ ଦେଶରେ ଦେଖାଯିବ
  • ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଆସିପାରେ
  • ୮ ରାଶିକୁ ଅଶୁଭ, ୪ ରାଶି ପ୍ରତି ପରାଗର ଶୁଭ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିପାରେ

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଜୁନ୍ ୨୧ ହେଉଛି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ, ଯାହା ଭାରତରେ ଦେଖାଯିବ। କଣ ରହିବ, ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗର ପ୍ରଭାବ, ତାକୁ ନେଇ ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ହିସାବ ନିକାସ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି, ଏହାର ଏକ ବଡ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ | କାଶୀର ଜ୍ୟୋତିଷ ପଣ୍ଡିତ ଗଣେଶ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ କାରଣରୁ ଏହି ପରାଗକୁ ବିଚାର କରାଯିବ। ଏହି ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣର ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ପ୍ରଭାବ 8 ଟି ରାଶି ଉପରେ ରହିବ ଏବଂ୪ ଟି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବେ। ଏହି ପରାଗର ଅପ୍ରାକୃତିକ ପ୍ରଭାବ ବଡ଼ ଏବଂ ଭୂକମ୍ପ ଭଳି ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର କାରଣ ହୋଇପାରେ।

ଜୁନ୍ ୨୧ ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟପରାଗ ଭାରତ ସମେତ ନେପାଳ, ପାକିସ୍ଥାନ, ସାଉଦି ଆରବ, ୟୁଏଇ, ଇଥିଓପିଆ ଏବଂ କଙ୍ଗୋରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ। ଏହା ମେଷ, ସିଂହ, କନ୍ୟା ଓ ମକର ରାଶି ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ। ବୃଷ, ମିଥୁନ, କର୍କଟ, ତୁଳା, ବିଛା, ଧନୁ ରାଶି, କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ବିଛା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିରେ ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ପଡିବ।

ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ସୂତାକ ସମୟରେ ପୂଜା ପାଠ ଏବଂ ଭଗବାନ ଏବଂ ଦେବୀଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ଛୁଇଁବା ନିଷେଧ। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ସୂର୍ଯ୍ୟ ଗ୍ରହଣର ଅପ୍ରୀତିକର ପ୍ରଭାବକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ, ପ୍ରଭାବିତ ରାଶି ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମହାମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା କିମ୍ବା ଶୁଣିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ପଣ୍ଡିତମାନେ ମତ ରଖୁଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.