ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି ବାତ୍ୟା ଜଓ୍ବାଦ
ପୁରୀରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ବେଳକୁ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବ
ଗତ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି
ଓଡ଼ିଶା ଉପରେ କମ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ, ଗଞ୍ଜାମ, ପୁରୀ, ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଅଧିକ
ସର୍ବାଧିକ ୯୫ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ବହିପାରେ
ଆସନ୍ତାକାଲି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଛୁଇଁପାରେ
ପାରାଦୀପରେ ୬୨ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା
ପୁରୀରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୨୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ରହିଛି ପବନର ଗତି
ପୁରୀ ଉପକୂଳରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ୪ ବନ୍ଦରରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଜାରି
ଜଓ୍ବାଦ ପ୍ରଭାବରେ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ୍, ସରକାର ବି ସତର୍କ

ସରିଲା ଅପରେସନ..ଫେରିବେ ଅମ୍ରିତ

0

ହସ୍ପିଟାଲ ବେଡ଼ରୁ ଉଠି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିବେ ଅମ୍ରିତ । ପୁଣି ପୂର୍ବ ପରି ଆରମ୍ଭ କରିବେ ଜୀବନ । ଅପରସେନ ପରେ ଅମ୍ରିତ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀଇଁବାର ଆଶା ଉଇଁଛି । ଚେନ୍ନାଇରେ ଏକମୋ ଚିକିତ୍ସାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଅମ୍ରିତଙ୍କ କରାଯାଇଛି ଫୁସପୁସ ପ୍ରତିରୋପଣ । ଦୀର୍ଘ ୧୯ ଘଣ୍ଟା ଧରି ସଫଳ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ଅମ୍ରିତଙ୍କ ଦେହରେ ଲାଗିଛି ଫୁସଫୁସ ।

କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ଅମ୍ରିତଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁ୍‌ସ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ୧୪୧ ଦିନ ହେବ ଏକମୋରେ ରହିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ କୌଣସି ସୁଧାର ଆସିନଥିଲା । ଏହା ପରେ ଡାକ୍ତର ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍‌ ପ୍ରତିରୋପଣ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଅମ୍ରିତଙ୍କ ଫୁସଫୁସ ପ୍ରତିରୋପଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା ବେଳେ ଫୁସଫୁସ ଯୋଗାଡ଼ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଛାତରୁ ପଡ଼ି ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଥିଲେ । ଭେଂଟିଲେଟରରେ ରହିବା ପରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ଫୁସଫୁସକୁ ନେଇ ଅମ୍ରିତଙ୍କ ଦେହରେ ପ୍ରତିରୋପଣ କରାଯାଇଛି । କରୋନାରେ ପୀଡିତ ହୋଇ ଫୁସଫୁସ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ଅମ୍ରିତଙ୍କ ଏକମୋ ଚିକିତ୍ସା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲା । ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ନେଇ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ମଧ୍ୟ ଦରକାର ଥିଲା । ସୋସିଆଲ ମିଡଆରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅନୁରୋଧ ପରେ ସବୁଆଡୁ ଛୁଟିଥିଲା ସହାୟତାର ସୁଅ । ମିଲାପ ଫଣ୍ଡ ଜରିଆରେ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଡ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଜୁନ୍ ୩ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଅମ୍ରିତଙ୍କୁ ଏୟାରଲିଫ୍ଟ କରି ଚେନ୍ନାଇ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଅମ୍ରିତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇସାରିଲାଣି । ପାଖାପଖି ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଅନଲାଇନ ପେମେଂଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଦେଢ କୋଟି ଟଙ୍କା ମିଳିଥିଲା । ତେଣୁ ଅମ୍ରିତଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ଏବେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.