ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଛି ବାତ୍ୟା ଜଓ୍ବାଦ
ପୁରୀରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଲା ବେଳକୁ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯିବ
ଗତ ୬ ଘଣ୍ଟା ଧରି ୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ଆଗକୁ ବଢୁଛି
ଓଡ଼ିଶା ଉପରେ କମ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ, ଗଞ୍ଜାମ, ପୁରୀ, ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଅଧିକ
ସର୍ବାଧିକ ୯୫ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ବହିପାରେ
ଆସନ୍ତାକାଲି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଛୁଇଁପାରେ
ପାରାଦୀପରେ ୬୨ମିମି ବର୍ଷା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା
ପୁରୀରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୨୬ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ରହିଛି ପବନର ଗତି
ପୁରୀ ଉପକୂଳରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ୪ ବନ୍ଦରରେ ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଜାରି
ଜଓ୍ବାଦ ପ୍ରଭାବରେ ଟ୍ରେନ୍ ବାତିଲ୍, ସରକାର ବି ସତର୍କ

ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଲିକ୍‌କୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର

0

ମୁମ୍ବାଇ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ଶାହାରୁଖଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ୟନ ଖାନ ଓ ଅନନ୍ୟା ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁ ଆସିବା ପରେ ଏବେ ହ୍ୱାଟସ ଆପ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ପୁଣି ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ହ୍ୱାଟସ ଆପ୍ ଚାଟ୍‌କୁ ତଦନ୍ତରେ ବ୍ୟବହୃତ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ହ୍ୱାଟସ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଲିକ ହେବା ଓ ଏହାର ତଦନ୍ତ ହେବା ସାଧାରଣ ଜିନିଷ ହୋଇଯାଇଛି ।

ହ୍ୱାଟସ ଆପ୍ ଦାବି କରୁଛି ଯେ, ତାହାର ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଟେ । ଫ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ସେୟାର ହେଉଥିବା ସମସ୍ତ ମେସେଜ କିମ୍ବା ମିଡିଆ ଏଣ୍ଡ ଟୁ ଏଣ୍ଡ ଏନକ୍ରିପ୍ଟେଡ ହୋଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ କେହି ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ଆର୍ୟନ ଖାନ ଓ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିବା କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏନସିବି ହାତରେ ଲାଗିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ,ଆର୍ୟନ ଓ ଅନନ୍ୟାଙ୍କ ହ୍ୱାଟସ ଆପ ଚାଟ୍ ମିଳିବା ପରେ ପୁରା ବଲିଉଡ଼ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଆଲର୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି । ଫୋନରେ ଲୁଚାଇବା ପରି କିଛି ଥାଉ କି ନଥାଉ ସେମାନେ ନିଜ ଫୋନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଫଟୋ, ଡାଟ ଓ ହ୍ୱାଟସ ଆପ୍ ଚାଟ ଡିଲେଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଏବେ ଏଠି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ଯେ, ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଲେଟ କରିବା ସମ୍ଭବ କି?ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏ ବିଷୟରେ..

ଅନେକ ଉପାୟ ଅଛି ଯେଉଁଥିରେ ଫୋନରୁ ଡାଟା ଡିଲେଟ କରିହେବ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୁନଃ ରିସର୍ଟ କରିକି ବି ଡାଟାକୁ ଫୋନରୁ ହଟାଇହେବ । କିମ୍ବା କ୍ଲାଉଡ ଓ ବ୍ୟାକ ଅପ ଡ୍ରାଇଭରେ ଥିବା ଡାଟାକୁ ମଧ୍ୟ ହଟାଇହେବ । ଯେଉଁ ବି ଡିଭାଇସ ଯେମିତିକି ଫୋନ, ଲାପଟପ,ଟାବଲେଟର ଡାଟା ଫିଜିକାଲ ଡିଭାଇସ କିମ୍ବା କ୍ଲାଉଡରେ ଷ୍ଟୋର ହୋଇଥାଏ । ଫିଜିକାଲ ଷ୍ଟୋରେଜକୁ ଇଣ୍ଟରନାଲ ଷ୍ଟୋରେଜ ବି କୁହାଯାଏ । ଆପଣ ଯେବେ ଇ ରନାଲ ଷ୍ଟୋରେଜରୁ ଫୋଟୋ କିମ୍ବା ଭିଡିଓ ଡିଲେଟ କରନ୍ତି, ଏହାର ତୁରନ୍ତ ଡିଲେଟ ହୁଏ ନାହିଁ । ଏବଂ ବିନ୍‌କୁ ପଳାଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଆପଣ ପାଖାପାଖି ଏକ ମାସ ଭିତରେ ପୁଣି ପାଇପାରିବେ ।

ବିଭିନ୍ନ ଡିଭାଇସ ବିଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଫାଇଲ ଗୁଡିକ ଡିଲେଟ କରିବା ପାଇଁ ଅଲଗା ପଦ୍ଧତି ଆପଣାଇଥାନ୍ତି । ଅନେକ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ଅନେକ ଡାଟା କ୍ଲାଉଡରେ ଷ୍ଟୋର ହୋଇଥାଏ । ଏହାର କାରଣ ଫୋନରେ ମେମୋରି କମ ଥାଏ । ଆପଣ ଏହାକୁ ମନୁଆଲି ଡିଲେଟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । ତେବେ ଡିଲେଟ କରିବା ପରେ ବି ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାଟାକୁ ପୁଣି ପାଇବା ପାଇଁ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥାଏ । ତେଣୁ ‘ରିସେ ଲି ଡିଲେଟେଡ’ ଫୋଲଡ଼ରରୁ ମଧ୍ୟ ଡାଟାକୁ ହଟାଇବା ଜରୁରୀ ଅଟେ । ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଦାବି କରିଥାନ୍ତି ଯେ,ଫୋନରୁ ତଥ୍ୟକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଡିଲେଟ କରିହେବ । ପୁନଃ ରିସେଟ୍ ପରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନକୁ ନୂଆ ଭଳି ପାଇପାରିବେ । ରିସେଟ୍ କରିବା ପରେ ଫୋନକୁ ପୁଣି ଥରେ ସେଟଅପ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

ଫୋନରୁ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ହଟାଇବା ସେତିକି ସହଜ ନୁହେଁ ଯେତିକି ଲାଗିଥାଏ । ଏତେ ସହଜରେ ସ୍ମାର୍ଟ ଫୋନରୁ ଡାଟା ଡିଲେଟ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ତେଣୁ ବଲିଉଡ ସୁପରଷ୍ଟାର ସତର୍କ ରହିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.