ପ୍ରମୁଖ ଖବର

ସାତ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଗ୍‌: ଡିସେମ୍ବର ୨୭ରୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ, ଓଡ଼ିଶାର ଟିମ୍‌ ଖେଳିବ ମ୍ୟାଚ୍‌
ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ ମିଳିଲା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜେଲରୁ ବାହାରି ପାରିବେନି କେଜ୍ରିୱାଲ
ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ହାରିଲେ ନେପାଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଚଣ୍ଡ
ରଥ ଉପରକୁ ମୋବାଇଲ ମନା; ନିୟମ ଭାଙ୍ଗିଲେ ହେବ କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଅରବିନ୍ଦ ପାଢ଼ୀ
ଫୁଟବଲ ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ ଓଡ଼ିଶାର ସଭାପତି ହେଲେ ସମୀର ଦେ
ରାଜଭବନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡମାରିଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ରଘୁବର ଦାସଙ୍କ ପୁଅ
ଭୁବନେଶ୍ୱର ସପ୍ତମ ବାଟାଲିୟନ କ୍ୟାମ୍ପସରୁ ଜଣେ ଯବାନଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଜବତ

ଜଗି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପଛରେ ବିଜେପି କାହିଁକି

0

ସ୍ୱାଧିକାର କମିଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ କନକ
କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଷ ଓଗାଳିଲେ
ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ବି ଏହି ଘଟଣାକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ନୋଟିସ ହେଲା । ଓଟିଭି ଏମ୍‍ଡି ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡା ହାଜର ବି ହେଲୋ । ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କର ବୟାନ ରଖି ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କୁ କିଭଳି ହରକତ କରାଯାଉଛି, ସେ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ଝାଡିଲେ । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ବି କଡ଼ା ଭାଷାରେ ଘଟଣାର ନିନ୍ଦା କଲେ ।
ଏଯାଏ ସବୁକଥାକୁ ନିରବରେ ଗ୍ରହଣ କରି ଆସିଥିବା ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କନକ ବର୍ଧନ ସିଂହଦେଓ ଆଜି ଦୃଢ ଆପତ୍ତି ଜଣାଇଛନ୍ତି । ବିଧାନସଭା ସ୍ୱାଧିକାର କମିଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଯେ କମିଟିର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଠିକ୍‍ ହୋଇନାହିଁ । ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାଂଘାତିକ ଅଭିଯୋଗ ରଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତି ପଛରେ ରାଜନୈତିକ ଗନ୍ଧ ବାରି ହେଉଛି । ଏହିଭଳି ଘଟଣାରେ ସଂପାଦକ ବା ସାମ୍ୱାଦିକଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରାଯିବା କଥା ।
ଜଗି ମଙ୍ଗତ ପଣ୍ଡା ରାଜ୍ୟର ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ବୋଲି ଅଭିହିତ କରି ଶ୍ରୀ ସିଂହଦେଓ ତାଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ମଧ୍ୟ ଠାରିଛନ୍ତି । ବିଧାୟକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି ନୋଟିସ ଦେଇଥିଲେ ହେଁ ଜଗିଙ୍କୁ ସମନ କରିବା କଥା କହିନଥିଲେ ।
କନକଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହେଲାଣି । ଏବେ ଯାଏ ଚୁପ ଥିବା କନକ କାହିଁକି ଏବେ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ, ସେ ଚାହିଁଥିଲେ ସେଦିନ ବୈଠକରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କାରଣରୁ ସେ ନିଜର ଆପତ୍ତି ରଖିପାରିଥାନ୍ତେ ବା ଗଣମାଧ୍ୟମରେ କହିପାରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି ।
କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ଗୋଟିଏ ପଟେ ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ଖୋଲାଖୋଲି ରାଜ୍ୟ ବିଜେପିକୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ବେଳେ ଜଗିଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ ଓକିଲାତି ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ସଙ୍କେତ ଦେଉଛି । ପୂର୍ବରୁ ଜଗି ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ସଂଘ ନେତା ମୋହନ ଭାଗବତଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ । ଏହାକୁ ସେ ସମୟରେ ଭିନ୍ନ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବିଚାର କରାଯାଇଥିଲା । ବାସ୍ତବରେ ଜଗିଙ୍କ ଟିଭିର ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଏଭଳି ଚାଲ୍‍ ଖେଳିଛି ନା ଏହା ପଛରେ ଆଉ କିଛି ବଡ ରାଜନୈତିକ ଚାଲ ରହିଛି, ତାହା ଉପରେ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.